This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Fallgrapp

Popular

 1. 1.
  Keď padal sneh - The Curly Simon
  3:530:30
 2. 2.
  Vlasy
  4:510:30
 3. 3.
  Ostrov
  3:380:30
 4. 4.
  I.N.A
  4:350:30
 5. 5.
  Akoby
  3:570:30
Kapela Fallgrapp sa na hudobnej scéne objavila v roku 2013 ako projekt muzikanta a producenta Jureša Líšku, ktorý sa behom niekoľkých rokov vyprofiloval do aktuálnej deväťčlennej zostavy.
Zaujímavo vrstvené aranžmány, netradičný prístup k slovenským textom, mimoriadny dôraz na vizuál, zaujímavé spolupráce a nezameniteľná atmosféra na koncertoch sú kombináciou, ktorá kapelu zaraďuje medzi najpozoruhodnejšie slovenské projekty.
Doterajšie albumy skupiny patria k skvostom slovenskej hudobnej scény. Vďaka úspešnému debutu Rieka (2014) nesie Fallgrapp prvenstvo v počte získaných hudobných ocenení Radio_Head Awards v rámci jedného ročníka - za rok 2014 získala formácia štyri ceny v kategóriách Album (poslucháčska cena), Singel, Debut a Elektronická nahrávka. Obsahuje skladby ako Ľadový útes, I.N.A či Vlasy, ktorej videoklip zaznamenal na Youtube viac ako milión zhliadnutí.
Nasledujúca štúdiovka V hmle (2017) sa oproti prvotine vyznačuje organickejším zvukom, väčšou pestrosťou a spoluprácami s menami ako Jana Kirschner, Vec, Samuel Hošek či Juraj Benetin (Korben Dallas). Aktuálny album Ostrov (2020) ponúka ešte bohatší mix štýlov - od pomalších intímnych piesní, cez skladby s rapovými slohami a silnými popovými refrénmi až po tanečnejšiu produkciu a je doposiaľ najviac vyzretým dielom formácie.

19,100

Monthly Listeners

7,192

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Fallgrapp now.

Listen to Fallgrapp in full in the Spotify app