This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Derin Sarıyer

Popular

 1. 1.
  Sonbahar Bizi Arar
  4:410:30
 2. 2.
  Yazılamayanlar Aklımda
  4:320:30
 3. 3.
  Herkes Bir Şey Biliyor
  3:390:30
 4. 4.
  Belki de Rüyaydı
  3:190:30
 5. 5.
  Törensiz Gömülen Hayaller
  3:470:30
Derin Sarıyer temelleri çocukluk dönemine kadar uzanan müzik merakını son on yıl içerisinde profesyonel olarak geliştirdi ve bu merakı başlı başına bir kariyere dönüştürdü.
Debut single çalışmasını Herkes Bir Şey Biliyor adıyla 2013 yılında çıkaran müzisyen, sound yapısını modern alt. rock çizgisinde kurguladı. Bir sonraki sene sırasıyla Yorulduysan ve Güzel Şeyler Söylemek İsterdim isimli şarkılarını yayımladı.
Istanbul Calling Vol.3 adını taşıyan ve birçok müzisyenin bir araya geldiği 2015 çıkışlı seçki albümde Yazılamayanlar Aklımda şarkısıyla yer aldı.
Mayıs 2016’da Törensiz Gömülen Hayaller ile iki yıllık ara dönemi sonlandıran Sarıyer, Mart 2017’de yayımladığı Moda Burnu’nda şarkısı üzerinden keskin biçimde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.
O yıl üretim sürecini adım adım ilerletti ve yılın kapanış günlerinde Sonbahar Bizi Arar tekliğini çıkardı. Şarkı tüm dijital platformlarda yer aldı.
Tüm bu materyallere bağlı olarak detaylı video klip projeleri de şarkıcının müzik hayatındaki önemli bir nokta olarak varlığı hissettiriyor. Şarkı sözlerinde anlatılan hikayenin ambiyansını yalın çekim teknikleriyle kameraya alan videolar Sarıyer’in sound hedefini bir adım daha ileriye taşıyor.
Kariyerini tüm söz ve müzikleri kendine ait kayıtlarla var eden Derin Sarıyer’in Hayattasın Tedavisi Yok isimli ilk stüdyo albümü SMM Label (Sony Music Media) aracılığıyla Şubat ayında yayımlanacak. Albüm Sarıyer’in insanın çaresiz alacakaranlığında neşeyle gezindiği 11 güçlü şarkıdan oluşuyor.

536

Monthly Listeners

295

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Derin Sarıyer now.

Listen to Derin Sarıyer in full in the Spotify app