This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Burcu Tatlıses

Popular

 1. 1.
  Ay
  4:350:30
 2. 2.
  Bir Tek Seni Sevdim
  3:010:30
 3. 3.
  Bir Sana Bir De Bana
  3:300:30
 4. 4.
  Uzaklar
  3:440:30
 5. 5.
  Geyikli Masallar
  5:110:30
"Bıçak sırtı bir yolculuktur hayat. Yazmasak, söylemesek kanar ayaklarımız..."
Selanik göçmeni bir ailenin çocuğu olarak İstanbul'da dünyaya gelen Burcu Tatlıses, söz yazarı olarak başladığı profesyonel müzik yaşamında Funda Arar, Fatih Erkoç, Zuhal Olcay, Yıldız Usmonova, Mustafa Ceceli, Ziynet Sali gibi güçlü yorumcular; Bir İstanbul Masal, Zerda ve Öyle Bir Geçer Zaman ki gibi döneminin başarılı dizileri için şarkı sözleri ve Eski Sevgili ve Müthiş Bir Film isimli sinema filmleri için şarkılar yazdı.
"Güzel Kokuyorum" adlı ilk albümü Mart 2015'te piyasaya çıkan Burcu Tatlıses, dinleyicileriyle ilk defa besteci ve yorumcu kimliğini de buluşturmuş oldu. Yazdığı güçlü sözlerin, duru, sakin ve etkileyici yorumuyla işlendiği bu albüm Ay, Bir Sana Bir De Bana, Gündelik, Beni Öldürür, Bir Tek Seni Sevdim gibi şarkıların ön plana çıkmasıyla, birçok müzik yazarının dikkatini çekerek ve beğenisini toplayarak, yılın en iyileri arasına girmeyi başardı.
Ocak 2018’de "Geyikli Masallar" isimli teklisini Ada Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda yayınladı.
Burcu Tatlıses Kasım 2018'de, yine Ada Müzik etiketiyle "Uzaklar" isimli 8 şarkılık ikinci albümünü piyasaya sürdü. Tüm şarkıların sözleri ve besteleri kendisine ait olan sanatçının aranjör kimliğine de yer verdiği bu albümde, birbirinden değerli ve tecrübeli isimler kendisine eşlik etti.

44,046

Monthly Listeners

7,201

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Burcu Tatlıses now.

Listen to Burcu Tatlıses in full in the Spotify app