This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Ipek Ipekcioglu

Popular

 1. 1.
  Uyan Uyan - Petra Nachtmanova
  9:220:30
 2. 2.
  The Way I Do (feat. Petra Nachtmanova) - Ceyhun Kaya, Petra Nachtmanova
  7:040:30
 3. 3.
  Gesi Bağları - İpek İpekçioğlu Remix - Selda Bağcan,
  6:170:30
 4. 4.
  Bir Çift Turna - Hakan Vreskala
  6:460:30
 5. 5.
  Gelme Bana - Hakan Vreskala
  5:460:30
Kariyerini uzun yıllardır elektronik müziğin kalbi Berlin'de sürdüren Ipek Ipekcioglu , namıdiğer DJ İpek, dünyanın en ünlü underground label’larından Katermukke etiketiyle 2016 yılında yayımladığı “Uyan Uyan" parçasıyla Beatport listelerinde 1 numaraya çıkmayı başarmıştır.
2017’de yayımlanan ve başta Acid Pauli olmak üzere dünyaca ünlü elektronik müzik sanatçılarının desteğiyle büyük ses getiren “Selda Bağcan Remix“ albümünün süpervizörlüğünü üstlenen sanatçı, ayrıca bu albümde yer alan "Gesi Bağları - İpek İpekçioğlu Remix" çalışmasına bizzat imzasını atmıştır. İpekçioğlu, DJ setlerinde ve prodüksiyonlarında psychedelic funk’tan nu-disco'ya, deep house’tan etnik electro’ya ve techno’ya seyrederek egzotik ve tutku dolu bir atmosfer yaratmayı başarıyor.
Gençlik yıllarında punk kültürünün etkisiyle bateri çalarak müziğe başlayan, ardından Türk halk müziğine yönelip vurmalı çalgılara geçen, halen ikamet ettiği İsveç’e taşınmasıyla da dünya müziğine açılan Hakan Vreskala , The Ark, The Soundtrack Of Our Lives, Natacha Atlas, Sivan Perwer, Stefan Sundström ve Ferus Mustafov gibi dünya müziğinin farklı uçlardaki birçok temsilcisiyle konser turneleri veya albüm çalışmaları esnasında iş birliği yapma fırsatı yakaladı. Hem enstrümantal hem de vokal çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken sanatçı, müzikal geçmişindeki geniş perspektifi kariyerine de başarıyla yansıtarak hem Türkiye’de hem de dünya çapında bir takipçi kitlesi oluşturmayı başardı.

0

Monthly Listeners

0

Followers

Where people listen

Singles

Related Artists

Listen to Ipek Ipekcioglu now.

Listen to Ipek Ipekcioglu in full in the Spotify app