This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Kalben

Popular

 1. 1.
  Haydi Söyle
  2:460:30
 2. 2.
  Yara
  3:330:30
 3. 3.
  Sadece
  2:550:30
 4. 4.
  Çek
  2:340:30
 5. 5.
  Yalakanım Bebeğim
  2:320:30
Folk, blues ve akustik pop öğelerini bir araya getiren Kalben, kısa zamanda kendi sözlerine ve sesine has bir kitle ile buluşma şansına erişti.
Şiirlerini özgürce paylaşmaktan, Patti Smith, Beth Gibbons, PJ Harvey gibi öncülerin yolunda korkusuzca yürümekten, dünyanın her köşesini müzikle gezme fikrinden ilham alan Kalben çocukluğundan beri kendine hikaye anlatıcısı gözüyle bakıyor. Belki de müziğinin her yaştan, kültürden ve sosyo-ekonomik durumdan insanı kavraması ve birbirlerine sarılıyor olmaları bu "dış göz" kalenderliği sayesinde gerçekleşiyor. Üçüncü stüdyo albümü Kalp Hanım’ı Mart 2020’de küresel sağlık krizini, yangınları, afetleri atlattığımız ve şifalandığımız aydınlık, adaletli ve eşit günlerin ümidiyle yayınlayan sanatçı, bu albümde Genco Arı ile çalıştı. Albümün türüne dream-pop diyen sanatçı sebebini şöyle açıklıyor: Bu albüm benim rüyalarımdaki pop!
2016'da yayınlanan ve gerçek adı olan Kalben ismini taşıyan debut albümü dijital platformlarda altın plağa layık görülür ve birçok ödül alırken 2017'nin sonbaharında yayınladığı Sonsuza Kadar Kalben'in müzik yolculuğunda duvarda açan bir çiçek gibi zerafet ve sükunetle sanatçıyı en uzak yerlere, New York’tan Rusya’ya kadar götürdü. Ülkesini ve gezegenini müzik ve sanat yoluyla keşfetmeye devam eden Kalben, beraber iyileştiğimiz, şifalanıp yenilendiğimiz ve yaşayan her canlının hayatına ayrımsız değer verdiğimiz günlere şarkılar söylemeye devam ediyor.

574,303

Monthly Listeners

465,237

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Kalben now.

Listen to Kalben in full in the Spotify app