This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Gökcan Sanlıman

Popular

 1. 1.
  Akşam Güneşi
  3:200:30
 2. 2.
  Yaşım Tutmuyor Mutluluğa
  4:400:30
 3. 3.
  Hayrola
  2:400:30
 4. 4.
  Sakın Dönme
  3:490:30
 5. 5.
  Soğuk Temmuz
  3:590:30
Gökcan Sanlıman, 22 Aralık'ta İstanbul’da dünyaya geldi. Orta ve lise öğrenimini İtalyan Lisesi’nde tamamladı.
2009 yılında Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünden mezun oldu.
Sanatçı, klasikleşmiş 10 İngilizce şarkıyı yeniden yorumladığı ilk albümü “Yesterday”i 2010 yılının mayıs ayında müzikseverlerle buluşturdu. Sanlıman’a bu albümde Göksel, Teoman ve Şebnem Ferah vokal olarak eşlik etti.
Gökcan Sanlıman, 2012'nin aralık ayında ise ilk solo albümü “Soğuk Temmuz”u dinleyicilerin beğenisine sundu. Teoman’ın prodüktörlüğünde hazırlanan bu çalışmada genç sanatçı kendi söz ve bestelerine yer verdi. Süpervizörlüğünü Haluk Kurosman’ın üstlendiği “Soğuk Temmuz”da düzenlemeleri ise Noyan Erdal ve Gökcan Sanlıman yaptı. Aylin Aslım’ın vokaliyle eşlik ettiği “Soğuk Temmuz”, albümün çıkış parçası olarak seçildi.
Sanatçı, 2016 yılının mart ayında ikinci stüdyo albümü “Yaşım Tutmuyor Mutluluğa”yı yayımladı. Sanlıman, bu albümünde ağırlıklı olarak balat eserlere yer verdi. Hazırlıkları yaklaşık 15 ay süren “Yaşım Tutmuyor Mutluluğa”daki tüm söz ve müzikleri Gökcan Sanlıman ile Haluk Kurosman birlikte yazdı. Albümün çıkış şarkısı “Yaşım Tutmuyor Mutluluğa”nın yanı sıra “Her Akşamüstü”, “Biz ki Sonları Severiz” ve “Pazartesi” kliplendi.
Gökcan Sanlıman, 18 Mayıs 2018 tarihinde ise kariyerinin ilk teklisi “Akşam Güneşi”ni dinleyicileriyle buluşturdu. Sözü ve bestesi sanatçının kendi imzasını taşıyan şarkının prodüktörlüğünü ise Tolga Görsev üstlendi.<br>

14,869

Monthly Listeners

925

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Gökcan Sanlıman now.

Listen to Gökcan Sanlıman in full in the Spotify app