This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Ados

Popular

 1. 1.
  Boğuluyorum
  3:160:30
 2. 2.
  İmdat
  3:400:30
 3. 3.
  Ahmak (feat. Atiberk) - Atiberk
  5:250:30
 4. 4.
  Gri
  4:070:30
 5. 5.
  Yavaşla Dünya - SiirbazLider
  4:190:30
Adem Oslu adının ve soyadının ilk iki harfini alarak oluşturduğu ADOS ismi ile rap dünyasında boy göstermektedir.
Müziğe ilk adımlarını ikibinli yılların başında attı. 2007 yılında ilk underground albüm çalışması ‘Şehrin Kartalı’nı yayınladı. Yine aynı yıl içerisinde ‘Bilinç Altıma Kaçırdım’ isimli ikinci albüm çalışmasını dinleyicilerin beğenisine sundu. Bir yıl aradan sonra ise üçüncü albüm çalışması ‘Ekimoz’ ile kendi müziğini ortaya koyarak dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı.
Son olarak verdiği iki yıl aradan sonra 2011 yılının ilk ayında aynı zamanda yılın ilk albümü olma özelliğin taşıyan birçok farklı konuyu ele aldığı ‘Eskiz’ isimli albüm çalışmasını sınırlı sayıda bastırarak satışa sundu. Ayrıca albümleri haricinde yayınladığı şarkıları ve konuk olarak katıldığı albümlerdeki parçalarını ‘Küllük Bootleg adı altında dinleyicilerine ulaştırdı.
Birçok başarılı MC ile bir araya gelerek çalışmalarda bulundu ve albümlerde konuk sanatçı olarak yer aldı. Marmara Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Çanakkale Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Kabataş Erkek Lisesi Müzik Festivali gibi önemli organizasyonların yanı sıra Türkiye’nin birçok ilinde sayısız sahne aldı. 2012 yılında ‘Katarsis’ isimli ilk yasal albümünü çıkardı. 2013 yılında 5 parçalık bir EP albümü yayınladı. Son olarak 2016 yılında VERTİGO albümünü piyasaya çıkardı. Şimdi ise 2018 yılında Basemode Records & Sony Music ortaklığındaki Mizantrop albümünü sevenleriyle buluşturan sanatçı çalışmalarını sürdürmektedir.

47,082

Monthly Listeners

54,024

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Ados now.

Listen to Ados in full in the Spotify app