This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Chór Cantores Veiherovienses

Popular

 1. 1.
  My Pierwsza Brygada
  3:050:30
 2. 2.
  Gaude mater Polonia
  2:180:30
 3. 3.
  Bogurodzica
  3:040:30
 4. 4.
  Boze cos Polske
  3:550:30
 5. 5.
  Warszawianka
  2:210:30
Chór mieszany Cantores Veiherovienses działalność artystyczną zainaugurował 6 stycznia 1985 r. w Wejherowie.
Pomysłodawcą i założycielem chóru był wówczas młody, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, a dziś jej wykładowca i profesor, Marek Rocławski.
Ideę powołania do życia chóru skwapliwie poparł, a następnie wydatnie wspomógł jej urzeczywistnienie ks. Bogusław Żurawski - proboszcz parafii św. Trójcy w Wejherowie, wielki miłośnik muzyki.
Od momentu powstania wejherowski chór odbył liczne podróże zagraniczne. Koncertował w wielu krajach Europy. Nawiązał cenne kontakty z wieloma chórami i organizacjami kulturalnymi w całej Europie. Niektóre z nich zaowocowały dłuższą współpracą trwającą do dzisiaj.
Chór mieszany Cantores Veiherovienses w ciągu swojej działalności artystycznej uczestniczył w konkursach i festiwalach chóralnych krajowych i zagranicznych zdobywając wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.
Zespół jest członkiem Oddziału Gdańskiego Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, współpracuje z wieloma instytucjami kultury województwa pomorskiego, m.in. z Państwową Operą Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, oraz Filharmonią Bałtycką.
Repertuar zespołu obejmuje różne epoki: od średniowiecza po współczesność; muzykę religijną, świecką, artystyczne opracowania pieśni ludowych oraz negro spirituals.

1,858

Monthly Listeners

54

Followers

Where people listen

Albums

Related Artists

Listen to Chór Cantores Veiherovienses now.

Listen to Chór Cantores Veiherovienses in full in the Spotify app