Pinhani

Popular

 1. 1.
  Dünyadan Uzak
  4:070:30
 2. 2.
  Ne Güzel Güldün
  4:440:30
 3. 3.
  Beni Sen İnandır
  3:440:30
 4. 4.
  Hele Bi Gel
  3:510:30
 5. 5.
  Dön Bak Dünyaya
  6:330:30
İlk albümü 'İnandığın Masallar' ile 2006 yılında müzik dünyasında adını duyuran Pinhâni, aradan geçen 13 yıl içinde 6 albüm daha kaydetti.
Konserlerinde kendi şarkılarının yanı sıra geleneksel türkülere de yer veren Pinhâni, bu 13 yıl içinde Türkiye'nin neredeyse her yerinde, başta Avrupa olmak üzere dünyanın bir çok şehrinde konserler verdi. Pinhâni şarkılarının yazarı Sinan Kaynakcı'ya bas gitarda Selim Aydın, davulda Hami Ünlü, gitarda Eray Polat eşlik ediyor. Bazı konserlerde ise ekibe Pinhâni'nin en önemli destekçisi ünlü gitarist Akın Eldes ve nefesli sazlarda Ertan Şahin ekleniyor. Özellikle Sinan Kaynakcı'nın çaldığı etnik enstrümanlar kemençe, tulum, bağlama ve zurnayla çok farklı hale gelen Pinhâni konserleri, geleneksel yapısı nedeniyle yurt içinde de, yurt dışında da çok ilgi görüyor. Pinhâni her konsere özel olarak, o şehrin geleneksel müziğinden bir örnek mutlaka çalıyor. Yerel olmadan evrensel olunamayacağını kabul eden Pinhâni, aynı zamanda Türkiye'de geleneksel müziğe karşı gençlerde var olan önyargıyı da kırmayı amaçlıyor. Bu yüzden 6. albüm 'On Türkü' ile geleseksel müziğe bakış açılarını kayda aldı. Yeni albüm 'Yollar Bizi Bekler'in her şarkısında da Türkiye'nin her bölgesinden müzikal izler var.
Pinhâni'nin tanınmasına, yaptıkları dizi ve film müzikleri de önemli katkıda bulundu. Başta, müziklerini yaptıkları 2007-2011 arasında yayımlanan 'Kavak Yelleri' dizisi olmak üzere Pinhâni şarkıları birçok sinema filmi ve dizide kullanıldı.

1,925,371

Monthly Listeners

1,376,248

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Listen to Pinhani now.

Listen to Pinhani in full in the Spotify app