Akman

Popular

Popular releases

Singles and EPs

Featuring Akman

Fans also like

Appears On

About

8,181 monthly listeners

1986 yılında Konyanın Bozkır kasabasında dünyaya gelen Osman Kurnaz henüz 3 yaşında iken Ailesi ile birlikte Hollandaya yerleşir. Gençlik yıllarında bir yandan eğitim görerek bir yandan ise Yüksek seviyede Futbol oynamıştır. 
Genç yaşta müzikle tanışır ve DJ Performansı yanında remix yaparak Hollanda'da ses getirmeyi başarmıştır. 2001 Yılında Arabesk müziğinin melodisi üzerine neden Amerikan tarzı rap'i kimse söylememiş bu güne kadar diyerekten ilk denemesine başlar ve Çıkardığı Arabesk Rap şarkıları Hollanda dışında Gurbetçilerimizin yaşadığı ülkelerde ve Türkiyede çok ses getirir. Dj ligi bırakıp ve Ses getirdiği Arabesk rap ile devam eder, isminin önünde ki DJ harflerini kaldirmayarak devam eden Akman, 2020 Yılında DJ Harflerini kaldırarak yoluna AKMAN Olarak devam etmeyi tercih eder. Çoğuna göre 2002'de ''Seninle ilk defa'' Rap Şarkısı ile ozamanlar kısıtlı internet ortamında bu güne kadar en çok ses getiren tek isimdir. 
2011 Yılı için büyük bir müzik firmasıyla anlaşır ve yeni albümün ilk klibini çeken Akman, Albümü piyasaya sürmeye günler kala Kardeşinin rahatsızlığı nedeniyle Albümü iptal etmek durumda kalır. Burda Ailesinin yanında olarak Müziğe ara verir. uzun bir tedavinin ardından Akman kendi doğum gününde genç yaşta Kardeşini kaybetmiştir Bir yıl sonra Babasını kaybetmiştir. Bir toparlanma süreci sonrası sevenlerine 2019 yılı Değişik Duygular Single çalışmasıyla tekrardan merhaba demiştir.

988

Followers