This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Butrint Imeri

Popular

 1. 1.
  Ma chérie
  3:060:30
 2. 2.
  Bakllava - Gjiko
  2:520:30
 3. 3.
  Bella
  3:070:30
 4. 4.
  Kush?
  3:260:30
 5. 5.
  Alea
  2:370:30
I lindur në Gjermani, Butrinti u rrit me tingujt e muzikës. Jashtëzakonisht i talentuar, me pasion e dashuri ndaj muzikës, me një zë të këndshëm e të veçantë, e paraqitje të mrekullueshme, aftesitëe tij i plotesoi me studimet për muzike në Lorrach te Gjermanisë, në akademinë prestigjioze të muzikes pop “Voice Lap”, të themeluar nga artisti i famshem gjerman Xavier Naidoo.
Gjithashtu, qysh 11 vjeç, ai ishte pjesë e akademise se kercimit “Dance Energy”, ku për 7 vite me radhë arriti të ngritej profesionalisht dhe të paraqitej në shumë qytete të Gjermanisë e më gjerë. Çmimet dhe vleresimet ishin të panumërta për talentin e ri shqiptar, që tani veç se po krijonte stilin dhe personalitetin e tij si këngëtar e kercimtar. Një nga paraqitjet më të mëdha ishte edhe paraqitja e tij si kercimtar në “Dance Camp” të Gjermanisë, ku arriti të triumfonte, në mesin e kercimtareve më të mirë nga e gjithë bota.

186,097

Monthly Listeners

26,992

Followers

Where people listen

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Butrint Imeri now.

Listen to Butrint Imeri in full in the Spotify app