This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

BOWNIK

Popular

 1. 1.
  Behind the corner
  4:480:30
 2. 2.
  Delfina
  3:360:30
 3. 3.
  Cicho - ciepło - jasno
  3:330:30
 4. 4.
  Rzucam zaklęcia
  3:230:30
 5. 5.
  Franz Beckenbauer
  3:160:30
Zespół BOWNIK tworzy trzech warszawskich muzyków, którzy przez lata działali pod nazwą Control the Weather.
Trudno jest precyzyjnie określić ich gatunkową przynależność, gdyż przez cały okres swojego istnienia śmiało eksperymentują, ślizgając się po gatunkach, stylach i formach. Z całą pewnością można powiedzieć, że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną.
W 2016 roku zespół wystąpił na Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu. Pierwszy raz pod nazwą BOWNIK zaprezentowali się warszawskiej publiczności w lipcu, jako support Milky Chance. Otwierali też koncerty Marii Peszek, duetu SMOLIK // KEV FOX, Krzysztofa Zalewskiego czy Sorry Boys. Fonograficzny debiut zespołu to EP-ka BOWNIK. Na minialbumie, który ukazał się 7 października, znalazło się 7 podsumowujących dotychczasową działalność BOWNIKA utworów, których brzmienie odświeżył Envee.
19 stycznia ukazał się kolejny album BOWNIKA - Delfina. Jest to pierwsze wydawnictwo BOWNIKA z polskimi tekstami. 30 minut, 9 piosenek, które zwracają uwagę minimalizmem produkcji, wyrazistym śpiewem i tekstami. W odróżnieniu od debiutanckiej EPki, płyta została skomponowana i nagrana w krótkim czasie, co przełożyło się na spójne i charakterystyczne brzmienie. Utwory są intensywne i dosyć surowe, brak im ogłady, która charakteryzuje dziś wiele piosenek "wypolerowanych" na potrzeby rozgłośni radiowych. Zespół nie próżnuje i kilka miesięcy później zaskakuje EP-ką Radykalna korekta.<br>

46,822

Monthly Listeners

11,364

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to BOWNIK now.

Listen to BOWNIK in full in the Spotify app