This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

BNNYZ

Popular

 1. 1.
  Silent N Grey
  3:400:30
 2. 2.
  Live Or Die
  2:360:30
 3. 3.
  Live Or Die - IAMORHAN Remix - IAMORHAN
  2:470:30
 4. 4.
  Live Or Die - Reaktive Remix - Reaktive
  2:250:30
 5. 5.
  Live Or Die - Extended Mix
  3:400:30
1998 yılında Trabzon'da doğan Bünyamin Yavuz, İlk olarak 2013 yılında BNNYZ adını kullanmaya başlamıştır.
O yıllarda Avicii, Calvin Harris, Swedish House Mafia gibi sanatçılardan etkilendiği için prodüktör olma motivasyonunu elde etti. Daha sonrasında müzik ve tasarım programlarını öğrenmeye başladı. Müziğin yanı sıra tasarımla da ilgilendiği için eğitimini grafik tasarımcı olarak tamamlamıştır. Tasarım ile müziğin arasında iyi bir ilişki olduğunu ve bununla harika bir ahenk yakaladığını, insanlara bu şekilde fikirlerini yansıtabildiğini düşünmektedir.
BNNYZ, ilk resmi şarkısı olan "PANZER" 2016 yılında yayınladı ve DJ BL3ND, Burak Yeter, Olly James, Junkie Kid, Jack Eye Jones gibi bir çok DJ'nin desteğini almıştır. BNNYZ, Ocak 2020'de tekli olarak çıkardığı ve daha sonrasında "Remixes" olarak tekrardan düzenlediği 'Live Or Die' ile Shazam listelerinde yer aldı, ardından radyo istasyonlarından Kiss FM gibi ve bir çok Youtube kanalları tarafından favorilere eklendi. Rusya, Ukrayna gibi ülkelerde binlerce kez zil sesi olarak indirildi ve toplamda yüz binlerce kez dinlendi. 2020 yılında "Rio" ve "Silent N Grey" gibi bir çok şarkı yayımlamıştır.
Ritalin Records için hazırlamış olduğu "Istanbul 2020" adını verdiği derleme albümü ile magazin sitelerinin listelelerinde yer edinmiştir. Şimdiye kadar yayımları House ve Dance/EDM türevinde odaklanmış olsa da, tutkusunun yarattığı şeyi belirlemesine izin vermeye devam edecek.

214

Monthly Listeners

832

Followers

Where people listen

Singles

Discovered On

Listen to BNNYZ now.

Listen to BNNYZ in full in the Spotify app