This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Funky Chicken

Popular

 1. 1.
  Aerobik
  2:550:30
 2. 2.
  Dance, Dance, Dance, Tancovat
  3:140:30
 3. 3.
  Pumpovat
  4:300:30
 4. 4.
  Léto
  3:200:30
 5. 5.
  Volám Do Nebe
  4:070:30
Kapela Funky Chicken působí na tuzemské hudební scéně od roku 2014. Hudba Funky Chicken je stejně různorodá jako místa narození jednotlivých členů, jejichž rozptyl sahá od slunné jižní Moravy až po drsný sever Slezska.
Domovem kapely je ovšem Brno, ve kterém nyní všichni žijí, tvoří a které milují. A jaký žánr tedy kapela Funky Chicken hraje? Pojmenovat by se dal jako...jako dance funk s prvky disco a občas lehkým rockovým závanem. Potrpí si na moderním zvuku a typické jsou pro ně výrazné synťáky. Inspirují je například kapely jako Jamiroquai, James Brown, Vulfpeck, nebo tuzemští JAR a Monkey Business. Jejich autorská tvorba je postavena na českých textech, které jsou plné humoru a nadsázky. Často hledají vtip tam, kde by jej jiní nečekali, pojednávají o radostech i starostech moderního muže, o vztazích, ale také o běžných situacích jako je třeba návštěva bazénu.
Během své úspěšné kariéry si kapela zahrála na koncertech po boku známých kapel a hudebníků (Portless, -123minut, Roman Dragoun, Progress 2) a na festivalech (Čarodějáles, Play Fair, Kamenka Open Air, Django Fest, Radostín Fest, Prygl Fest a další). Odehrála také množství klubových koncertů a to zejména v domovském Brně a okolí (Metro Music Bar, Sono Cetrum Brno, ArtBar 2Pád, Stará Pekárna, Pavillon, Klub Green a mnoho dalších).
Během roku 2017 vydala kapela nejprve maxisingl s názvem „Clubáse“ a v říjnu téhož roku následovalo debutní album „To by se Vám líbilo“, nesoucí třináct autorských skladeb. <br>

260

Monthly Listeners

230

Followers

Where people listen

Albums

Discovered On

Related Artists

Listen to Funky Chicken now.

Listen to Funky Chicken in full in the Spotify app