This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

klipers

Popular

 1. 1.
  Meteory
  3:590:30
 2. 2.
  Bytosti
  4:350:30
 3. 3.
  Zčernají Duše
  5:260:30
 4. 4.
  Laika
  4:320:30
 5. 5.
  Budeme Se Bát
  4:360:30
"Kdyby hvězdy přicházely jenom jedinou noc za tisíc let - jak by lidé věřili, obdivovali a uchovávali po mnoho generací vzpomínky na město Boží!"
- Ralph Waldo Emerson, rok 1836
KLIPERS je pomerne nový a zaujímavý objav na československej scéne. Predstavuje zmes synthfolku, elektroniky, post-rocku a vyniká spojením jedinečného prejavu interpreta s intímnou dark wave poéziou a tradičným českým pesničkárstvom. Vystúpenia sa miešajú so živými loopovacími sekvenciami, samplovaním, bicími a gitarou. Autor projektu Milan Tarina píše v českom jazyku, keďže z Čiech pôvodne pochádza a o "klipersovi" sa vyjadruje ako o kolaborácií medzi jeho vnútorným a vonkajším "ja".
Súčasná vlna koncertov sa sústredí najmä na prezentovanie nového albumu "Vesmír Se Otočí", ktorý vyšiel v októbri 2019 na indie vydavateľstve Z Tapes, a z veľkej miery je inšpirovaný bájnym sci-fi dielom Nightfall od Isaaca Asimova.
Na scéne má klipers za sebou vystúpenia po československých kluboch a festivaloch (FRAJ, YouTopia, Use The City, T-3 kultúrny prostriedok, Za pokladmi starej Bratislavy, produkcia In Between Books Sessions...), spolupráce s viacerými umelcami, dvojročnú participáciu v projekte Klubové večery Karla Kryla, či vyše štyri mesiace aktívneho pôsobenia v rebríčku Demovnice_FM so singlom Budeme se bát.

24

Monthly Listeners

28

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Listen to klipers now.

Listen to klipers in full in the Spotify app