This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Diset

Popular

 1. 1.
  Nie mrugaj
  3:470:30
 2. 2.
  Skyline
  3:530:30
 3. 3.
  Nowy Daft Punk
  4:290:30
 4. 4.
  Benzyna - NOSTALG1A
  3:020:30
 5. 5.
  Magenta81
  3:330:30
Raper, producent i autor tekstów inspirujący się synthwavem - nowoczesną odmianą syntezatorowej muzyki z lat 80-tych.
W 2011 r. ukazała się jego pierwsza solowa płyta “High Definition” wydana niezależnie, zaś w 2012 r. “Spotkamy się na miejscu EP” - stworzona wspólnie z Robakiem i Brusem. W tym samym roku raper został laureatem “Aptaun Support” - konkursu organizowanego przez legendarną, warszawską wytwórnię wyłaniającego talenty młodego pokolenia. Akcja zaowocowała wydaniem przez Diseta w 2013 r. albumu „High Definition 2: Victoria i Pokój” - pod szyldem Aptaun Records. Raper kontynuował na nim swój wypracowany na poprzednich wydawnictwach melodyjny styl wokalu połączony z angażującymi, dopracowanymi treściami i nowoczesnymi aranżacjami, wprowadzając jako jeden z pierwszych nowe trendy do polskiego hip-hopu.
W 2015 r. znalazł się w gronie czwartej edycji Młodych Wilków Popkillera – akcji skupiającej najlepiej rokujących raperów młodego pokolenia. Wkrótce po udziale w niej, zawiesił działalność muzyczną, a premiera trzeciego solowego albumu stanęła pod znakiem zapytania.
Współpracował z Quebonafide, Rasmentalismem, Pawbeatsem, Deysem, zaś w ramach Młodych Wilków z Żabsonem, Wac Toją, Sariusem czy Otsochodzi.
Obecnie promuje długo wyczekiwany, trzeci solowy album o tytule “Drive”. W swojej nowej twórczości porusza się w nostalgicznym klimacie synthwave'u i elektroniki z lat 80-tych, nawiązując m.in. do Kavinskiego czy Daft Punk, łącząc te elementy z nowoczesnym rapem.

6,157

Monthly Listeners

428

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Diset now.

Listen to Diset in full in the Spotify app