This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

İlyas Yalçıntaş

Popular

 1. 1.
  Olur Olur
  3:270:30
 2. 2.
  Hançer - Akustik
  3:350:30
 3. 3.
  Dünya Senin
  2:400:30
 4. 4.
  Farzet
  4:120:30
 5. 5.
  4:370:30
Şarkıcı/söz yazarı İlyas Yalçıntaş adını ilk kez 2014 yılında “İncir” şarkısının X Factor Türkiye’deki unutulmaz performansıyla duyurdu.
Ünü yarışmanın ötesine geçen İlyas Yalçıntaş, DMC ile albüm anlaşması imzalamasının ardından müzik kariyerine odaklanmak için kendi isteğiyle yarışmadan ayrıldı. İlk albümünün çalışmaları hala devam ederken Behzat Gerçeker & Enbe Orkestrası’nın 2015 albümünde “İncir” ve “Olmazsa Olmazımsın” şarkılarıyla yer aldı.
Yalçıntaş, 2016 yılının başlarında ilk albümü “İçimdeki Duman”ı yayınladı. “İçimdeki Duman” şarkısının büyük başarısı üzerine İlyas Yalçıntaş ile Mahmut Orhan şarkının Deep-House remix versiyonu için bir araya geldi. Bir sonraki single çalışması olan “Gel Be Gökyüzüm” için Yalçıntaş bir kez daha Orhan ile stüdyoya girerek gelecek çalışmalarında elektronik altyapıların ağırlıkta olduğu bir sound’a yöneleceğinin sinyalini verdi. 2018 yılında söz ve müziği kendine ait “Bir Yola Çıktım” şarkısıyla Enbe Orkestrası ile tekrar bir araya geldi. Aranjeleri Aytaç Kart tarafından yapılan “Bir Yola Çıktım”, “Yağmur” ve Feride Hilal Akın ile düeti “Şehrin Yolu” Yalçıntaş’ın akustik enstrümanlar ile elektronik altyapıların harmanlandığı kendine has tarzını yansıttı. Son yayınladığı işler arasında “Bilmece” ve akustik projesi kapsamında yayınladığı “Şehrin Yolu”, “Hançer” ve “Bir Yola Çıktım” var. Disco ve funk soundlu son single çalışması “Kirli Kadeh” Temmuz 2019’da dinleyiciyle buluştu.
www.ilyasyalcintas.net

718,695

Monthly Listeners

671,401

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to İlyas Yalçıntaş now.

Listen to İlyas Yalçıntaş in full in the Spotify app