This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Merve Çaloğlu

Popular

 1. 1.
  Sarhoştur Geceler
  4:020:30
 2. 2.
  Gidelim Buralardan
  3:260:30
 3. 3.
  Bu Saatten Sonra - Akustik
  3:330:30
 4. 4.
  Uzak Yollar - Club Versiyon
  3:530:30
 5. 5.
  Yollar Bağlar
  3:200:30
Merve Çaloğlu 14 Nisan’ da İstanbul’ da doğdu. Müzik hayatına 5 yaşında piyano ile başladı, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano bölümü mezunudur.
Kendi bestelerinin de bulunduğu ilk albümü “Gittin Ya” yı 2004 yılında çıkartmış, bu albümde Feyyaz Kuruş, Zeynep Talu, Cihan Okan, Özkan Uğur, Aykut Gürel gibi başarılı isimlerle çalışmıştır.
Tamamı kendi bestelerinden oluşan albümü Uzak Yollar’ ın prodüktörlüğü kendisine ait olup, 2014 Ocak ayında müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda yerini aldı. Uzak Yollar albümünün Lades, Sarhoştur Geceler ve Yollar Bağlar adlı şarkılarını kliplendirdi, radyo ve müzik ödüllerinde En İyi Çıkış Yapan, En Eyi Albüm ve En İyi Klip dallarında aday gösterildi.
Albümün ilk şarkısı Bir Gün Elbet, Los Angeles Kısa Film Festivali’nde, En İyi Senaryo ve Yönetmen ödülü alan Veda isimli filmin jenerik müziği olarak kullanıldı.
Eylül 2014 yılında dijital platformlardan single olarak da yayınladığı şarkısı Tersine, aynı adlı sinema filminin jenerik müziği olarak kendisi tarafından bestelenip icra edilmiştir.
Ocak 2016’da prodüktörlüğü, söz ve müziği kendine ait olan yeni single çalışması “Aşk Benim İşim” müzikseverlerle buluştu.
Sahne, tiyatro, şarkı ve köşe yazarlığıyla hayatına büyük bir aşkla devam etmektedir...
27 Mart 2019 Dünya Tiyatro Günü’nde müzik yapım firmasını kurdu.
Merve Çaloğlu Müzik Yapım Prodüksiyon aşkla üretenler için faaliyetlerine başladı... mervecaloglu.com.

139

Monthly Listeners

74

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Related Artists

Listen to Merve Çaloğlu now.

Listen to Merve Çaloğlu in full in the Spotify app