This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Blauka

Popular

 1. 1.
  Zawzięcie
  3:290:30
 2. 2.
  Polana
  4:070:30
 3. 3.
  Domek na Plaży
  3:380:30
 4. 4.
  Fantazmat
  3:270:30
 5. 5.
  Figle Zuchwałe
  4:100:30
Blauka to polski zespół, tworzący muzykę z pogranicza rock/indie/vintage. Gatunek nazywany jest przez samych twórców inaczej jako "retrospektywny rock rekreacyjny", który w zasadzie mówi tyle samo niewiele, a jak ciekawiej brzmi.
Pomysłodawcami i założycielami Blauki jest duet pisarsko-kompozytorski w osobie Georginy Tarasiuk- autorki tekstów i muzyki oraz Piotra Lewańczyka- basisty i producenta muzycznego, w którym to Georgina odnalazła swoją dorosłą miłość.
Blauka to spostrzegawcze, często humorystyczne teksty piosenek i rzadko spotykane dziś podejście do kompozycji muzycznej. Ich piosenki to zbiór przemyśleń, marzeń i galimatiasów ludzkich relacji, wrzucony do abstrakcyjnego worka pełnego groteski, absurdu i dystansu do samych siebie.
EN
--------
Blauka is a Polish indie pop band formed by Georgina Tarasiuk and Peter Lewanczyk. Located somewhere on the indie/dream pop spectrum, they prefer to categorise themselves as ‘rock-tinged retro-recreational lounge’ – which means basically the same, but that this music has much more flair and gusto.

15,241

Monthly Listeners

1,170

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Blauka now.

Listen to Blauka in full in the Spotify app