This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

İsmail Dikmen

Popular

 1. 1.
  Flatus
  3:250:30
 2. 2.
  Squall
  3:080:30
 3. 3.
  Breeze
  3:250:30
İsmail DİKMEN
İsmail Dikmen 04 Nisan 1993 yılında Çankiri’da dünyaya geldi. İlkokul, Ortaokul ve liseyi Çankiri’da okudu
DİKMEN, Pamukova, Sakarya İl’de müzik kariyerine başladığı 2017 yılında yayınladığı ilk albümü Desolate Nights ile 150 adet satışa ulaştı.
2017 yılında radyo DJ’liği yaparak başladığı profesyonel meslek hayatına kulüp DJ'liği ile devam etti. Meslek hayatı boyunca Türkiye’de ve yurtiçi şehirlerde birçok mekanda, gece kulüplerinde, açılış-kapanış organizasyonlarında, Üniversite şenliklerinde ve defilelerde performans sergiledi.
Sakarya başta olmak üzere Türkiye'de birçok mekanda resident DJ ve Müzik direktörü olarak görev aldı. 2017’li yıllarda gelişen stüdyo teknolojilerini ilgiyle takip ederek djlikle beraber remix ve prodüksiyon çalışmalarına başladı. Birçok türkçe ve yabancı şarkıyı tekrar gündeme getirerek herkes tarafından dinlenmesini sağladı. Türkçe remixlerde alışılmışın dışında duygusal çalışmalara ağırlık verdi. Sadece yabancı müzik dinleyen Türk elektronik müzik dinleyicilerini, yaptığı farklı soundlarla Türkçe remixlerle tanıştırıp, sevdirdi. Dünya müziğinde önemli yere sahip Electronica/Dance tarzında Yabancci şarkılar yaparak bu akımı başlattı ve Türk elektronik müziğinde yeni bir sayfa açtı. Yine ülkemizde çok fazla bilinmeyen ‘Electronica tarzında remixler yaparak bu akımın Türkiye‘ de ki öncüsü oldu. Electronica mixlerinin birçoğu radyolar ve kulüplerin gözdesi haline geldi. İlk Electronica mixini 12/10/2017 yılında yayınladı.

0

Monthly Listeners

2

Followers

Where people listen

Singles

Listen to İsmail Dikmen now.

Listen to İsmail Dikmen in full in the Spotify app