This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Marek Dyjak

Popular

 1. 1.
  Człowiek (Złota Ryba)
  5:270:30
 2. 2.
  Na zakręcie
  7:260:30
 3. 3.
  Ognia - Live - Nosowska
  5:090:30
 4. 4.
  Po Tamtej Stronie
  3:230:30
 5. 5.
  Rebeka
  4:580:30
Marek Dyjak urodził się 18 kwietnia 1975 roku.
Skończył zawodówkę i zdobył papiery hydraulika. Wystarczyło kilka rzeczy, by życie było pełne i szczęśliwe - robotnicze życie, żona robotnicza, robotnicza klitka w bloku. Zwykłe, proste życie, bez dłubania w niuansach duszy i serca. Chciał więcej.
Sam siebie nazywa barowym grajkiem. Dla fanów jest polskim Tomem Waitsem. "Najbardziej prawdziwym głosem na polskim rynku muzycznym" - tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Dyjak to Dyjak - mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.
Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od lat nie pije i walczy z nałogiem to wciąż pozostaje sobą - i na tym polega jego fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem - wbić się na potocznie zwany "artystyczny świecznik". Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę - Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których – jak mówią sami fani – jest krew, żółć i łzy.
Nowy album artysty Piękny instalator ukazał się nakładem wydawnictwa Agora Muzyka w listopadzie 2019 r.

13,577

Monthly Listeners

6,781

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Marek Dyjak now.

Listen to Marek Dyjak in full in the Spotify app