This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Alarga

Popular

 1. 1.
  Birazcık Yalnız Gibisiniz
  3:160:30
 2. 2.
  Bu Çok İnsani Bi' Şey
  4:050:30
 3. 3.
  #10
  3:280:30
 4. 4.
  Bilmende Fayda Var
  3:490:30
 5. 5.
  Bihaber
  4:230:30
Çağın Kırca’nın söz ve müzikleri etrafında 2014’te bir araya gelen Alarga, Kings of Convenience, Beirut ve Jason Mraz’a bir grup kurdurma fikriyle yola çıktı.
Çağın Kırca, Hakan Karaaslan, Ozan Özgül ve Can Sürmen’den oluşan grup, art arda çıkardığı üç EP’nin ardından ilk albümü Mono’yu 2015’te yayınladı. Sofar Ankara, B!P Akustik ve Pürtelaş 3+1 gibi platformlardaki performanslarıyla beğeni toplarken özellikle “Bu Çok İnsani Bi’ Şey” ile daha geniş bir kitleye ulaştı. 2016’da “Göründüğü Gibi Değil” adlı tekliyle “zamansız zamanlar”a bir kez daha selam yolladı.
İsmini bir denizcilik teriminden alan Alarga, türlerin gün geçtikçe birbiriyle konuşmaya, aralarındaki ayrımın da iyiden iyiye ortadan kalkmaya başladığı günümüz müzik dünyasında bu terime, kendisine ve dinleyicisine tek bir türe bağlı olmama lüksünü tanımak için başvuruyor. Bu lükse dayanarak Mart 2018’de dinleyiciyle buluşan tekli “Bu Şehrin Zaptiyesi”, grubun 4 Mayıs 2018’de yayınladığı yeni albüm Bilmende Fayda Var’da benimsediği daha hareketli ve melodik tarza geçişi kolaylaştıran bir köprü niteliğinde.
Umudu kaybetmemeye yönelik çağrıların önemini yadsımayan Bilmende Fayda Var, bunun kimi zaman beraberinde getirdiği atalete ise şüpheci yaklaşma niyetinde. Albümün ana cümlesini “Hiçbir Şey Yokmuş Gibi Yapmayın” olarak belirleyen Alarga, “Güzel günler göreceğiz” kehanetinin ancak böyle gerçeğe dönüşebileceği görüşünde.

16,326

Monthly Listeners

8,505

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Alarga now.

Listen to Alarga in full in the Spotify app