This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Mjut

Popular

 1. 1.
  Nie zapomnij
  3:080:30
 2. 2.
  17 GB
  4:180:30
 3. 3.
  Nie Chcę Prawdy
  3:350:30
 4. 4.
  Tyle, Ile Chcę
  3:460:30
 5. 5.
  Wszyscy Ludzie i Ja
  3:150:30
Trójmiejski MJUT pochodzi z Działdowa, z którego wyruszył nad morze w poszukiwaniu wyzwań i inspiracji.
Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką „Do końca wszystkiego”, którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance „minimax pl 4”. Pierwsza płyta zespołu - „Akcja ratowania ślimaków” (2011) przyniosła duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o zmaganiach młodości ze światem. Krążek spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyków, którzy podkreślali dojrzałe łączenie różnych muzycznych światów i urzekający klimat całości.
Na drugim albumie pt. "9” (2015) młodzi eksperymentatorzy dojrzeli i przeobrazili się w świadomych artystów, potrafiących nadać swoim pomysłom i emocjom bardzo konkretną formę. Wsparli ich w tym producenci – Krystian Wołowski i Adam Hryniewicki znani z trójmiejskiej grupy Dick4Dick. Zmianę w komponowaniu i podejściu do piosenek przyniosły już dwa pierwsze single: „Tyle, ile chcę” i „Wszyscy ludzie i ja”, które pokazały, że MJUT świetnie odnajduje się w klasycznej formule piosenkowej. MJUT-owi udało się jednak zachować swoją tożsamość, co słychać choćby w otwierającej album piosence „Nietoperz mówi nie”, w której sample sąsiadują z niemal bigbitowym refrenem. Najwytrwalsi znajdą też na „9” odrobinę postrockowych fuzzów.
Rok 2018 przyniósł dwa single - "Nie chcę prawdy” i „Nie zapomnij” zapowiadające trzeci album grupy, który ukaże się jesienią 2019 r.

15,444

Monthly Listeners

2,537

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Mjut now.

Listen to Mjut in full in the Spotify app