This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Julia Marcell

Popular

 1. 1.
  Tarantino
  4:400:30
 2. 2.
  Like a Rolling Stone
  6:540:30
 3. 3.
  Andrew
  4:590:30
 4. 4.
  Marek
  4:280:30
 5. 5.
  Nostalgic
  3:180:30
Julia Marcell is a singer-songwriter and a writer/director. Her work has been released in Poland, Germany, Austria and Switzerland and appreciated by the audiences, colleagues and taste makers around the world.
She's won Fryderyk (Polish Grammy) for Best Alternative Album, with 7 other nominations in different categories. Julia has also received the prestigious Paszport Polityki Award in popular music and Grzegorz Ciechowski Award.
-----
Julia Marcell pisze i gra muzykę zorientowaną na piosenki. Z aranżacjami opartymi na starannie dobranych, mocnych partiach bębnów i basu, pulsującej gitarze elektrycznej, pianinie i brudnej, zniekształconej efektami altówce. Jest to muzyka , która łączy w sobie wiele gatunków, ale nigdy nie oddala się za bardzo od idei popowej piosenki, opowieści zamkniętej w 3 minutach. Nawet, jeżeli czasem zespół lubi zatopić się w ścianie dźwięku, lub w dziesięciominutowej, rytmicznej pętli – wszystko to ma służyć piosence. Niektóre z tych piosenek bywają dość mroczne i melancholijne, niektóre wznoszą i roznoszą swoją energią, niektóre pędzą jak szalona ciężarówka na autostradzie w filmowym pościgu, a niektóre są czułe i emanują niesamowitym ciepłem. Te piosenki to podróż. Julia wyśpiewuje swoje emocjonalne opowieści o dorastaniu i wspomnieniach, gdzie echa wydarzeń są filtrowane przez lata doświadczeń. Czasami figlarne i abstrakcyjne, czasem proste, czasem niepokojące, ale zawsze pełne humoru i auto-ironii.

66,211

Monthly Listeners

17,011

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Julia Marcell now.

Listen to Julia Marcell in full in the Spotify app