This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Ansızın Bi' İnfilak

Popular

 1. 1.
  Giderken
  4:280:30
 2. 2.
  Cumartesi - Akustik
  5:030:30
 3. 3.
  Bi' Şekil Yap
  3:130:30
 4. 4.
  Kardeş
  4:520:30
 5. 5.
  Bi'Tek Biz mi Sarhoşuz?
  4:200:30
Ansızın Bi' İnfilak ; Köklerden aldıkları ilhamla, 70’lerin kayıp, “saykodelik, blues-rock” etkilerini ve “indie rock’ın modern “sound”unu birleştirdikleri şarkılardaki sade sözlerle varoluşu da sorgulaması ile ön plana çıkıyor.
70’ler denince ilk akla gelen gruplardan The Doors etkilerini hem grubun sound’unda hem de ruhunda görmek mümkün. Öyle ki grup adını The Doors adına yazılan bir kitaptan alıyor. Ayrıca bu ismin “İkinci Yeni” şairlerinden Edip Cansever’in meşhur İnfilak şiirinin son dizesinde yer alıyor olması da hoş bir tesadüf. Grup Emre Yasak (Vokal) Onur Gülanber (Elektrik Gitar) Barış Eskikaya (Klavye) Anıl Ulusoy (Bas Gitar) Kaan Yol’un (Davul) katılımıyla 2015’te kuruldu. Atımı Hazırlayın adlı ilk albümünü, Garaj Müzik etiketiyle Ocak 2018’de yayınladı.
"Ansızın Bi’ İnfilak sıradanlaşmadan ve tekrara düşmeden temiz bir sound ile karşılıyor bizi. 70’lerin saykodelik tadını alıp, severek dinlediğiniz şarkıları hatırlatan melodilerle rastlayabiliyorsunuz. Karmaşık müzikal yapılardan ve süslü sözcüklerden uzak duruyor, sözlerinde her gün hissettiğimiz ve deneyimlediğimiz olguların yanı sıra dünyadaki yerimizi sorguladığımız anlara da aşırıya kaçmayan bir üslupla değiniyorlar."
Gökçen Sena Duman–Back To The Sound

"Müziğin bir ürün olduğu günümüzde, çaldıkları her ezgiye gösterilen özeni açıkça görebiliyoruz. Ansızın Bi’ İnfilak, hem sözleriyle hem de müziğiyle şarap gibi her geçen gün daha çok değerlenecek bir eser koymuş ortaya."
Mustafa Turan–Pardon Dalmışım

46,747

Monthly Listeners

10,105

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Ansızın Bi' İnfilak now.

Listen to Ansızın Bi' İnfilak in full in the Spotify app