This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Sztywny Pal Azji

Popular

 1. 1.
  Wieża radości, wieża samotności
  4:560:30
 2. 2.
  Spotkanie z...
  3:220:30
 3. 3.
  Łoże w Kolorze Czerwonym - akustyczna
  4:370:30
 4. 4.
  Nieprzemakalni
  2:540:30
 5. 5.
  Wodzirej
  3:180:30
Jeden z najpopularniejszych polskich zespołów lat '80 i '90. Twórcy takich przebojów jak „Wieża radości, wieża samotności”, "Spotkanie z...", „Nieprzemakalni”, czy „Łoże w kolorze czerwonym”.
Zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku, gdy skład: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda i Andrzej Turek, wszedł na scenę Nowohuckiego Centrum Kultury.
Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy, m.in. jej największy hit: Wieża radości, wieża samotności oraz Nasze Reggae, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Sztywny Pal Azji wracał zresztą na ten słynny festiwal regularnie przez 3 kolejne lata.
Debiutancka płyta Europa i Azja (1987) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. "Wieża radości, wieża samotności" znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana, przez słuchaczy, za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów).

87,801

Monthly Listeners

30,843

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Sztywny Pal Azji now.

Listen to Sztywny Pal Azji in full in the Spotify app