This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Tanerman

Popular

 1. 1.
  Bu Benim Olayım (Tanerman Remix) - Tankurt Manas,
  2:560:30
 2. 2.
  Yangınlar (feat. Emrah Karakuyu) - Emrah Karakuyu
  3:010:30
 3. 3.
  Uzay (feat. Tankurt Manas) - Eda Gören, Tankurt Manas
  3:570:30
 4. 4.
  Bitmeyen Mucadele (feat. Xir & No.1) - Xir, No.1
  2:430:30
 5. 5.
  Work
  2:590:30
Tanerman (23 Mayıs 1990, İstanbul) müzik prodüktörü, DJ, beatmaker. Yeni akım R&amp;B / Hip Hop / Trap ve Elektronik dallarında alternatif çalışmalarıyla, Bedük, Anıl Piyancı, Sansar Salvo, Tankurt Manas, Ayben, Aga B gibi isimlere yaptığı prodüksiyonlarla ve "Tanerman EP", "Bitmeyen Mücadele", "Uzay" gibi çalışmalarıyla bilinmektedir.<br><br>Müzik yapımı ile ilgilenmeye lise yıllarında başlayan Taner, üniversite döneminde kariyeriyle ilgili ilk ciddi adımlarını attı.
Bir yandan dönemin "Uçamayan Süper Kahraman", "Git" gibi Hip Hop hitlerinin altyapılarını yaparken bir yandan da okulunun radyosu Radyo Bilkent çatısı altında canlı yayın ve DJ performanslarına başladı.
2015 yılında kendisine eşlik eden birçok önemli isim ile birlikte ilk prodüktör albümü "Tanerman EP" i yayınladı.
2015 – 2016 eğitim yılında Hacettepe Üniversitesi’nde yarı-zamanlı olarak “İleri Ses Bilgisi” dersini verdi. Müziğe ve müzisyenlere daha çok proje geliştirerek Ufuk Önen ile “Bu İşi Evde Nasıl Yaparım?” workshop serisini hayata geçirdi. Aynı yıl Sansar Salvo'nun "Hey" ve "Fırtına" adlı şarkıların altyapılarına imza attı.
2017 yılında ise Basemode Records bünyesinde önce Ayben'in "Başkan" albümüne 3 altyapı ile katıldı, sonra ise Eda Gören ve Tankurt Manas ile birleşerek "Uzay" adlı teklisini yayınladı. Tankurt Manas ile uyumlu işbirliğini ise "Bu Benim Olayım Remix" ile devam ettirdi. Şu anda ise yeni teklisi üzerinde çalışmakta ve DJ performanslarına devam etmekte.
<br>

29,265

Monthly Listeners

4,075

Followers

Where people listen

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Tanerman now.

Listen to Tanerman in full in the Spotify app