Erdem Yener

Erdem Yener

Popular

Popular releases

Albums

Singles and EPs

Featuring Erdem Yener

Fans also like

Appears On

About

18,774 monthly listeners

8 Mayıs 1981’de İskenderun'da doğdu. 1999 yılında Ankara'da kurduğu +4 isimli grunge rock grubuyla müzik hayatına başlayan Yener 2003 yılında yerleştiği İstanbul'da, Kedi Müzik çatısı altında "Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü","Bir İhtimal Daha Var" gibi sinema filmleri, dizi filmler, "Müslüm Gürses - Mucize ve Buluşma","Aylin Aslım- Gülyabani","Tanju Eren - 40" gibi albümler ile single ve bir çok jingle projelerinde söz yazarı, besteci ve aranjör sıfatlarıyla yer aldı. 2008 yılında tüm söz, müzik ve düzenlemeri kendisine ait olan "Kirli" adını verdiği ilk albümünü yayınladı. Aynı dönemlerde süren kamera arkası iş hayatı ise reji asistanı olarak başlayıp, cast direktörü olarak sona erdi. 2010 yılında bir markanın reklam yüzü olmasıyla birlikte oyunculuk kariyeri başladı. “Başrolde Aşk”, “Şen Yuva” gibi sitcom’ların ardından “İnsanlar Alemi” ve “Güldür Güldür Show”

isimli komedi programında yer aldı. Ayrıca “Mucize”, “Çarşı Pazar” ve “Dedemin Fişi” isimli sinema filmlerinde rol aldı. 2013 yılında yayınladığı single’ı “Rüyalar Kızı”ndan sonra müzik sahnesine ara veren Yener müzik kariyerini de kaldığı yerden devam ettirmek üzere 2016 yılının Kasım ayında “Çıplak” isimli yeni albümünü yayınladı. 
 2019 Mart’ı itibarı ile “Film Olmuş Şarkılar” adını verdiği proje ile Türk Film müziklerinden yaptığı derlemeyı her ay dinleyiciyle buluşturuyor. Yener halen İstanbul’da yaşıyor. Evsiz ve hiç çocuk babası.

17,895

Followers