Elif Güngör

Popular

Popular releases

Singles and EPs

About

60 monthly listeners

Elif Güngör 1993 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 14 yaşında gitar çalmaya başlayan, kısa süre sonra ise ilk şarkılarını yazmaya başlayan müzisyen, 18 yaşında ilk demo kaydı ‘Uçurtma’yı SoundCloud’a yükledi. Takip eden aylarda sözlerini kendi yazıp bestelediği şarkılarının amatör kayıtlarını platform üzerinden paylaşmaya devam etti. 
 2013 yılında arkadaşı Uras Mutlu ile çalmaya başladı ve ikili beraber yazıp söyledikleri ‘İstanbul’da Yıldız Gözükmez Ki’yi kaydedip yayınladılar. Ardından “Kirpik” ve “Çok Geç Olmadan Gel” şarkılarının kayıtlarını Burak Yücel ile beraber SAE Institute’da kaydettiler ve Youtube üzerinden yayınladılar. 
 Elif Güngör ve Uras Mutlu, 2017 yılında Sapan grubundan Hikmet Altınyıldız ile tanıştı. Ekip 2017 yılı boyunca İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne almaya devam etti. Ars Longa'nın bas gitaristi Berat İşçioğlu'nun yeni şarkılarının aranjörlüğünü ve kaydını üstlenmesi ile birlikte "Komşuları Uyandırmadan" doğdu. Elif Güngör’ün ilk EP’si “Komşuları Uyandırmadan” Ocak 2019’da yayınlandı.

125

Followers