This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Mehmet Erdem

Popular

 1. 1.
  Allah'tan Kork - Aşkın Nur Yengi,
  3:280:30
 2. 2.
  Ağlayamam - Ahmet Selçuk İlkan Unutulmayan Şarkılar, Vol. 2
  3:330:30
 3. 3.
  Sensiz Ben Olamam
  3:410:30
 4. 4.
  Acıyı Sevmek Olur mu
  3:220:30
 5. 5.
  Hara
  4:160:30
1978'de Manisa'da doğan ve aslen Malatyalı olan Mehmet Erdem, İzmir Fen Lisesini bitirdikten sonra, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.
Mehmet Erdem’in ilk çaldığı enstrüman 5 yaşındayken sahip olduğu mandolindi. Sanatçı daha sonra bağlama, ud ve cümbüş de çalmaya başladı.
Mehmet Erdem, lise döneminde de çeşitli gruplarda enstrümanist ve vokalist olarak yer aldı. Birçok sanatçının albümünde stüdyo müzisyenliği yaptı. Bu dönemde önemli müzisyenlerden ud, cümbüş, perdesiz gitar ve bağlama dersleri aldı.
Sanatçı 2008 yılında “Deli Deli Olma” adlı filme Özgür Akgül ile beraber yaptığı müzikle “Altın Portakal Film Festivali”nde “En İyi Film Müziği” dalında ödül aldı. Ayrıca kariyeri boyunca “Çalgı Çengi”, “Memleket Meselesi”, “Sizi Seviyorum”, “Polis”, “Dol”, Avrupa Avrupa”, Kalbim Seni Seçti”, “Leyla ile Mecnun”, “Kalpsiz Adam”, “Sınıf” gibi bir çok film ve dizinin özgün müziklerine imza attı.
“Herkes Aynı Hayatta” (2012), “Hiç Konuşmadan” (2013), “Hepsi Benim Yüzümden” (2015), “Neden Böyleyiz” (2018) isimli 4 stüdyo albümü olan başarılı sanatçı, bu albümlerde kendi şarkılarının yanı sıra; sevilen şarkıları yeni altyapıları ve kendine özgü yorumuyla yeniden seslendirdiği ve sürpriz düetleriyle de büyük beğeni topladı.
Müzik kariyerinde kendi albümleri dışında birçok proje albümde de klasikleşmiş eserleri seslendiren Erdem, albümlerinin başarısını yurt içi ve yurt dışındaki konserleri ve aldığı ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor.

547,279

Monthly Listeners

335,775

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Mehmet Erdem now.

Listen to Mehmet Erdem in full in the Spotify app