This browser doesn't support Spotify Web Player. Switch browsers or download Spotify for your desktop.

Daria Zawiałow

Popular

 1. 1.
  Hej Hej!
  3:450:30
 2. 2.
  Jeszcze w zielone gramy - piosenka z filmu Plan B
  5:120:30
 3. 3.
  Malinowy Chruśniak
  4:170:30
 4. 4.
  Szarówka
  3:540:30
 5. 5.
  Nie Dobiję Się Do Ciebie
  3:420:30
Daria Zawiałow to skromna, młoda artystka z duszą buntowniczki. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów.
Jest pod tym względem konsekwentna i niezależna. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów, jak Jack White, Radiohead, Warpaint, Foals, The XX, Arctic Monkeys, Florence and The Machine czy The Last Shadow Puppets. Mimo wielkiego podziwu dla wielu zagranicznych wykonawców, Daria śpiewa głównie w języku polskim. Fascynuje się twórczością Czesława Niemena.
Daria pochodzi z Koszalina – tam jako nastolatka uczęszczała na zajęcia muzyczne w Mini Studiu Poezji i Piosenki w lokalnym Centrum Kultury. Jednak muzyczna przygoda Darii zaczęła się nieco wcześniej – od programu "Od przedszkola do Opola", w którym śpiewała piosenki z repertuaru Wolnej Grupy Bukowina. Występy w telewizyjnych show kończyły się dla niej sukcesami artystycznymi, medialnymi i osobistymi. Dzięki udziałowi w "Szansie na sukces" wokalistka dowiedziała się o castingu do chórków Maryli Rodowicz, który wygrała. Następnie śpiewała u Maryli przez prawie dwa lata. W 2008 zdobyła TUKAN JUNIOR – nagrodę główną Przeglądu Piosenki Aktorskiej, wygrała prestiżowy konkurs Pejzaż bez Ciebie w 2015 roku. 3.03.2017 roku ukazał się debiutancki album Darii pt. "A kysz!".

233,870

Monthly Listeners

41,214

Followers

Where people listen

Albums

Singles

Discovered On

Related Artists

Listen to Daria Zawiałow now.

Listen to Daria Zawiałow in full in the Spotify app